Sırbistan Üniversiteleri

Sırbistan Üniversiteleri için yukarıda yer alan üniversite logolarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İlginize Teşekkür Ederiz.

Kaliteli üniversite eğitimi alma ayrıcalığını yakalamak için Sırbistan’da üniversite eğitimi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını Genetik Eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Sırbistan’da üniversiteler ile anlaşma yapan kurum sayesinde pek çok avantaja bir arada sahip olabilir ayrıca sınavsız lisans eğitimi ayrıcalığının farkını rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Balkanlarda yer piyasa eski Yugoslavya’ya bağlı bir bölgeydi. Yaklaşık 420 sene Osmanlı imparatorluğu’na bağlı olarak kaldı. Sırbistan-Karadağ birliği 21 Mayıs 2006 yılında Karadağ’da düzenlenen referandum sonucunda ortadan kalktı ve üç Haziran 2006 yılında iki ülkenin parlamentosunda yapılan oylama sonucunda birlik sona erdi. Başkenti Belgrad’dır. Sırp dilinde Belgrad beyaz belde anlamına gelmektedir. Kuruluşu m.ö. 6.yüzyıla kadar dayanır. Knez Mihailova caddesi tarihsel eserlerin ve ünlü mağazaların ve uygar cafelerin olduğu meşhur bir caddedir. Kalemegdan parkı gezmez ve dinlemek için rağbet görülen sahaların başında gelir. Knez Mihailova caddesinin bitişinde başlayan Kalemegdan Kalesi’nden Tuna nehrini ve şehri panaromik şekilde izleyebilirsiniz. Kalemegdan parkı arasında sırbistanın bağımsızlığını simgeleyen Victor abidesi görürsünüz. Kalemegdan parkı Tuna ve Kava nehrinin birleştiği yerde bulunmakta. arasında basketbol, tenis kortları, müzeler, kafeler bulunmaktadır.


Etiket