Sırbistan : EDUCONS UNİVERSTY VE NOVİ SAD ŞEHRİ

Geleneksel ve kültürel mirasa sahip ve bu değerlerini koruyan bir şehir olan Novi Sad, çok sayıda ulusu, dini ve kültürü bünyesinde barındırdığı için ön plana çıkan bilim ve sanat şehridir. Aynı zamanda tam bir üniversite şehridir Novi Sad Üniversitesi’nde on iki fakülte, uzmanlaşmış enstitüler, akademik disiplini ilgilendiren etütler ve araştırma birlikleri ile multi disiplinler arası pek çok branş bulunmaktadır.

Şehirde çok sayıda müze ve galeri bulunmaktadır. Bu birimlerde kültürel ve sanatsal pek çok organizasyon gerçekleşmektedir. Novi Sad, akraktif eski şehir çekirdeği ve prestijli Novi Sad Fuarı gibi dünyaca tanınmış çok sayıdaki festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Novi Sad önemli yolların kesiştiği yerde “kutsal” Fruşka Gora yakınında kurulmuştur. Şehrin içerisinden geçen Tuna Nehri şehri daha da güzel kılmaktadır. Bu şehrin kalesinin yapımı 18.yy’da tamamlanmıştır. Şehrin arka tarafındaki çiftlikler, Fruşka Gora bağları ve “Fruşka Gora” milli parkı bulunmaktadır.


YILLIK EĞİTİM BEDELLERİ
BÖLÜM EĞİTİM SÜRESİ EĞİTİM DİLİ YILLIK FİYAT
TIP FAKÜLTESİ 6 İNGİLİZCE 2.500 £
DİŞ HEKİMLİĞİ 5 İNGİLİZCE 2.500 £
HUKUK 4 İNGİLİZCE 2.500 £
MİMARLIK 4 İNGİLİZCE 2.500 £
BESYO 4 İNGİLİZCE 2.500 £
EĞİTİM FATKÜLTESİ 4 İNGİLİZCE 2.500 £
FİZYOTERAPİ 4 İNGİLİZCE 2.500 £
BİLİŞİM 4 İNGİLİZCE 2.500 £
ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ 4 İNGİLİZCE 2.500 £
EKONOMİ FAKÜLTESİ 4 İNGİLİZCE 2.500 £
GÜZEL SANATLAR 4 İNGİLİZCE 2.500 £
RADYO TELEVİZYON 4 İNGİLİZCE 2.500 £
ÇEVRE KORUMA 4 İNGİLİZCE 2.500 £
UYGULAMALI GÜVENLİK 4 İNGİLİZCE 2.500 £

En çok ziyaretçi çeken etkinlikler neler?

 • Nisan, Kasım: SerbiaFastionWeek
 • Nisan: NOMUS (Uluslararası Müzik Festivali)
 • Mayıs: Tarım Fuarı ve Steriya’nın Tiyatrosu (Tiyatro Festivali)
 • Haziran: INFANT (Uluslararası alternatif ve yeni tiyatro festivali) / Cinema City (Film Festivali) / ZMAY Çocuk Oyunları (Çocuk Festivali) / INTERFEST (Şarap Festivali)
 • Temmuz: EXIT (Müzik Festivali)
 • Ağustos: Brezilya Günleri (Novi Sad Samba Festivali)
 • Eylül: IFUS (Uluslararası Sokak Müzisyenleri Festivali)
 • Ekim: Jazz Festivali

EDUCONS ÜNİVERSİTY: https://educons.edu.rs 

2008 yılında kurulan Sremska Kamenica'daki Educons Üniversitesi, bilimsel ve eğitimsel eğilimleri izleyen ve benimseyen dinamik bir yüksek öğretim kurumudur ve şu anda on bir fakültesi bulunmaktadır.

Son yıllarda, Educons Üniversitesi, öğretim-bilim alanındaki bilginin aktarılmasıyla ilgili olan çalışma kavramında başarılı bir şekilde önemli değişiklikler geliştirmektedir. KAVRAMLI ÖĞRENME öğretimi kavramı, profesörlerin ve öğrencilerin alıştığı geleneksel bir ders sistemine (tekrarlayan bir çalışma matrisi) dönüşmüştür. Bunun yerine, yeni çalışma matrisi, tüm teknolojik faydaların ilave kullanımıyla birlikte, öğretmenin içinde ve dışında (artık öğrencilerin belirli sorunların tematikleştirilmesine ilişkin düşüncelerini ve sonuçlarını koruyan) profesörlü gruplardaki öğrencilerin tartışmaları yoluyla etkileşimli konuşmaları ve bilgi paylaşımını içermektedir. tablet, iPad, dizüstü bilgisayar vb.)

Educons Üniversitesi'nde öğrenim görmenin yeni bir modelindeki bir diğer önemli yenilik, Üniversiteyi VAKF durumuna getirme eğilimidir; (ABD, Stanford Üniversitesi'nde böyle bir işleyişin saygın bir modeli kuruldu). Bu, Üniversiteye girme sözde "hakkında Şirketler ile esasen yeni bir ilişkilendirme seviyesini belirten PROJE ÇALIŞMASI ve fon veren ile vakıf (Üniversite) arasında bir ilişkinin oluşturulması, nihayetinde, öğrencinin hayatına ilgisini çeken ve aynı zamanda motivasyonunu koruyan bir mekanizma olan temel bir destek. öğrenmek için. Eğitim programları şimdi şirketlerin gerçek iş ihtiyaçlarıyla, birçok uygulama ile senkronize edildi ve tekrar işe almak isteyen belirli öğrenci sayısını zamanında belirlediler.

Üniversite ile ilgili üçüncü yuvarlak masa, EDUCONS ULUSLARARASI EDUCONS ÜNİVERSİTESİ KAMPI, istisnai yatırımlarla yüksek standartlarda öğrenci standartları sunan ve Batı Balkanlar bölgesinde özel yüksek öğrenim söz konusu olduğunda bu türün ilk örneği olan EDUCONS ULUSLARARASI KAMPI'nin kurulmasıdır. Yani, 2015/2016 okul yılından itibaren. Üniversitede modern donanımlı bir öğrenci yurdu da var ve aynı yılın eylül ayından itibaren kampüsün inşası devam edecek, spor salonunu birleştirerek devam edecek, nihayet sağlıklı bir eğitim anlayışı ile sonuçlanacak, Batı'nın özelliği: çalışıyorum - yaşıyorum - spor yapıyorum.

Educons Üniversitesi'nin misyonu , geleneksel ve yenilikçi eğitimin işlevsel bir sentezini sağlamak ve öğrencilerin sosyal süreçlere küresel ve çok disiplinli bir yaklaşımla karakterize edilen yeni bir çağ için geçerli bilgi ve diplomalar edinmelerini sağlamaktır. Öğrencilerle çalışmalarda yaratıcılık ve özerklik, girişimcilik yeteneği, yenilikçi düşünce, sorunlara yeni yaklaşım ve araştırma ruhu geliştiririz. Vizyonumuzla eğitim sürecinde sürekli araştırma, araştırma, yaratıcılık ve girişimcilik yoluyla toplumun genel dönüşümüne katkıda bulunmak istiyoruz.

Educons Üniversitesi'nin geleceği ile ilgili vizyon, güneydoğu ve doğu Avrupa bölgesindeki toplumların değişimler içinde olduğu gerçeğine, reformun ve hukukun üstünlüğüne dayanan sivil, demokratik bir topluma geçiş sürecine ve özel mülkiyetin hakim olduğu bir piyasa ekonomisine dayanmaktadır. Umarız, şu anki sosyal an, bize her şeyden önce akademik özgürlüğe, eğitim ve genel mükemmellik arzusuna, sosyal sorumluluğa ve şeffaflığa temel değerlerimiz olarak saygı göstererek güven gösterirsiniz.

Bilgi güçtür! Eğitim alarak, bir iş seçme seçeneğiniz olur, ancak iş sizindir!

FAKÜLTELER :

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ, FİZYOTERAPİ FAKÜLTESİ, HUKUK FAKÜLTESİ, EĞİTİM FAKÜLTESİ, BİLİŞİM FAKÜLTESİ, RADYO TELEVİZYON FAKÜLTESİ, UYGULAMALI GÜVENLİK FAKÜLTESİ, EKONOMİ FAKÜLTESİ, ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ, ÇEVRE KORUMA FAKÜLTESİ, GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

ÜNİVERSİTEMİZİN VERMİŞ OLDUĞU HİZMETLERİ SAYMAKLA BİTMEZ!!!!

 • Yüzme havuzu
 • Spor merkezi
 • Fitnes salonu
 • Yurt (1+0)(1+1)(2+1)
 • Yurt otoparkı
 • Launchalanı
ve sayamadığımız Sosyal ve kültürel birsürü aktivite

Seçeceğiniz ülkeye ve oranın üniversitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu durumda eğitim görmek istediğiniz ülke üniversitesinin, kayıt aşamasında gerekli evrak listesini Yetkili Eğitim Danışmanımız Size liste olarak verecektir. Ancak her durumda olması zorunlu temel evrak listesi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. ülke ve üniversite seçimine göre aşağıdaki listeye ek- ilave evrakların gerekeceği durumda tarafımızdan detaylı bilgi akışı sağlanacaktır.

 • LİSE DİPLOMASI ASLI(YOKSA TASDİKNAME)
 • PASAPORT FOTOKOPİSİ EN AZ İKİ YILLIK
 • TRANSKRİPT (Lise Not dökümü)
 • SAĞLIK RAPORU (Yurt Dışında okumasına mani yoktur yazılı)
 • 12 ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF
 • ANNE YA DA BABA VEYA RESMİ VELAYET SAHİBİNDEN, YURT DIŞI EĞİTİM MASRAFLARINA DAİR NOTERDEN TAAHHüTNAME
 • NüFUS KAYIT öRNEĞİ ( Nüfus Müdürlüğünden alınması zorunlu )
 • İKAMETGAH ( Nüfus Müdürlüğünden Alınacak )
 • SGK HİZMET DöKüMü-PROVİZYON ( SGK'lı olduğuna dair belge, yoksa en az 1 yıllık özel Sağlık Sigortası )
 • 10-NOTERDEN, GENETİK EĞİTİM DANIŞMANLIĞINA YETKİ VEKALETNAMESİ

*** ÖNEMLİ NOT: Evrakların tamamı bağlı olunan İlçe Kaymakamlığından APOSTİL Ettirilmek zorunludur. APOSTİLSİZ EVRAK GEÇERLİ DEĞİLDİR.

Diğer; Sırbistan Üniversiteleri
Etiket